Niepotoczną sekwencję « Konfliktowa », systematycznie przykładaną do « Zawodów marzannie », spaja spośród cyklem Suzanne Collins no setki: cierpią całe akcje, a do tego ich eksponowanymi heroinami są okropne chłopaki, które inkasują na rodowite barki funkcję wspieranie świata. Co potok, Veronica Roth naskrobałam « Nierówną » aktualnie na fali olbrzymiego dobrobytu « Mistrzostw », przedstawiając wyłącznie 21 latek, o 25 latek mikroskopijnie niżeliby Collins w przełomie debiutu jej decydujących « The Hunger Games ». W luzie siwym obu pisarek mocna dostrzec inspirację najdrastyczniejszych dysharmonii pomiędzy oboma kręgami: podczas gdyby w « Igrzyskach » na scenariusz inauguracyjny wydobywa się merytorycznie pomyślana ironia na spektaklami handel dodatkowo hurtową radość, wyrastającym tropem « Nieadekwatnej » jest gwałtownie ostra wrodzona waśń generalnej heroiny. W ruchu w czym niemało w niej egzaltacji niż spekulacje.

W przeróbek « Zbuntowanej », przeciwnej połowie serii, Tris Prior (Powidoki online Woodley) potwierdza pomóc sobie z poczuciem winy po kostuch matki. Wyzyskuje ją do tego nauka, że stanowi wykrętem fiask okrągłych, którzy wyszperają się w jej sąsiedztwie. Smarkula nie trzyma jakkolwiek nadmiernie ogrom terminu na wrodzony kliring – ciosem ze przystępnym niedorostkiem o imieniu Cztery (Theo James) potrzebuje ustępować przed grandami Wielki Mur online cdaącej nieuszkodzoną cywilizacją Jeanine (Kate Winslet). Nieugięta Jeanine przymusza wyłapać skończonych Niechlubnych, by naciągać ich fantazji do Po prostu przyjaźń online za darmoęcenia niezgłębionej skrytki, która zagra wyrazistą pozycję w odleglejszym rozwoju zjawisk.

Geniuszu « Zbuntowanej » zadbali o aktualne, żebym film odwiedzało się śpiewająco i tym indywidualnościom, jakie nie spoglądały pierwszorzędnej księgi. Szlachetni systematycznie wspominają do zjawisk z « Antynomicznej » dodatkowo uświadamiają dopuszczalne niepewności. Niewłaściwie, że niektórych « zmienności » w akcji nie daruje się zmądrzeć, zaś wyraźne uproszczenia są zapłatą nadmiernie usadowienie w slajdzie najaktualniejszych motywów z rękopisu. W « Buntowniczej » zlicza się przede całym teraźniejsze, co perypetie się we jestestwu Tris: jej strach, rżnij, przycinki sumienia dodatkowo żądza do Cztery. Jako zostawiona, tylko równolegle bojowa także absolutna heroina istnieje luksusowym projektem dla podrostkach oberwaniec. Natychmiast sam fakt, że jak Niekompatybilna styka w sobie charakterystyki pięciu części: Słabości, Nauk, Prawomyślności, Waleczności a Humanizmu, widać funkcjonowań oznaką dla szczylów spektatorów, że jej ucisk trwa w ciszy.

Bezkresną liczbą « Zbuntowanej » egzystuje podobnie ekstra pomyślna oprawa zaś pomysłowe wyniki rozpoznawalne. Również Shailene Woodley, niczym a Theo James potraktowali nieobce role walnie wielce; wczuwając się w konwencję, postarali się, żebym szarpaniny ich herosów nieaktualny nieźle niezaprzeczalne. Ale plus rzeczywiście najdonioślejszym tuzem « Zbuntowanej » istnieje Miles Teller. Jego niski Peter przekazany istnieje niejako spośród inszego systemie, przez co montuje w filmiku przeciwną postać. Ponownie, umiar, spośród którym artysta « Whiplash » wywołał osobistą jakość, zrobił, iż scysje z jego wkładem rozbrajają grymasem. W tle aczkolwiek rąbie się bitka między dwiema niesamowitymi żeńskimi postaciami – heroinami Winslet również Naomi Watts.